کاربر عزیز،
به وبسایت یا صاحب الزمان خوش آمدید

حکومت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، امن ترین حکومت جهان

در حـکـومت مهدوی همه مردم در پناه امـنـیـت فـردی و اجـتماعی به رشد معنوی و مادی می رسند و می توانند از لحظات عمر خود بـهـتـریـن و بـیـشـتـریـن بـهـره را بـبـرنـد.
مردم و مـؤمـنـان در سایه این امنیت بـا آرامـش بـه عـبـادت، تـحصیل علم و خدمت رسانی می ایستند و عاملان ناامنی مجبور می شوند آن جامعه را ترک کنند و یا توبه نموده و به راه سعادت انسانی ـ الهی خود بازگردند.

وَعـَدَ اللّهُ الَّذیـنَ ءامـَنـوا مـِنـکـُم وعـَمِلوا الصّــلِحـتِ لَیَستَخلِفَنَّهُم فِی الاَرضِ کَمَا استَخلَفَ الَّذیـنَ مِن قَبلِهِم ولَُیمَکِّنَنَّ لَهُم دینَهُمُ الَّذِی ارتَضی لَهُم ولَیُبَدِّلَنَّهُم مِن بَعدِ خَوفِهِم اَمنـًا یَعبُدونَنی لا یُشرِکونَ بی شیئاً.
خداوند به کسانی از شما که ایمان آورده و کارهای شایسته انجام داده اند وعده می دهد که قـطـعـا آنان را حکمران روی زمین خواهد کرد، همان گونه که به پیشینیان آنها خلافت روی زمـیـن را بـخـشـیـد؛ و دیـن و آیـینی را که برای آنان پسندیده ، پابرجا و ریشه دار خواهد سـاخـت ، و تـرسـشـان را بـه امـنیت و آرامش مبدّل می کند، آنچنان که تنها مرا می پرستند و چیزی را شریک من نخواهند ساخت .


برقراری امنیت در همه ابعاد در حکومت امام زمان
(عجل الله تعالی فرجه الشریف)
در حکومت جـهـانـی حـضـرت مـهـدی (عـجل الله تعالی فرجه الشریف) امنیت در هـمـه ابـعـادش تـحـقـق کامل پیدا می کند به گونه ای که نه تنها انسانها که حیوانات نیز از آن بهره مند خواهند شـد.


توضیح نحوه برقراری امنیت
برقراری امینت فردی و اجتماعی در حکومت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

جامعه ای می تواند شکوفا و سـعـادتـمند و برخوردار از تمدن بزرگ شود که در امنیت و آرامش به سر ببرد
و از دزدی هـا، راهـزنـی هـا، بـی بـند و باری ها، مواد مخدّرها، جنایت ها، ناهنجاری ها، تنش ها و هرج و مرج های سیاسی داخلی و بین المللی به دور باشد.
در جامعه مهدوی نه تنها انسان در امنیت به سر می‌برد حتی حیوانات هم در امنیت خواهند بود  که علت این امنیت پایدار در جامعه مهدوی علاوه بر عنایت خداوند، ریشه کن شدن عوامل ناامنی و بودن حاکمان دلسوزی که دائم به فکر آسایش مردم هستند و مردم را مورد تکریم قرار می دهند می باشد.


امنیت اقتصادی
امروزه یـکـی از عـلل نـاامـنی جوامع بشری، تقسیم جامعه به دو طبقه غنی و فقیر است.
اما عـصر مهدویت، عصر شکوفایی اقتصاد و فراوانی نعمت هاست. واژه فقیر و غنی ، شکاف طـبـقاتی و دو قطبی و چند قطبی شدن جامعه معنی ندارد. چرا که ریشه های جامعه طبقاتی یعنی حرص و ولع و افزون طلبی ها از بین می رود و مردم به فراخی نعمت می رسند به گـونـه ای کـه نـفـقـات و صـدقـات روی دسـت مـردم مـی مـانـد


دانش، عامل برقراری امنیت

نـادانـی و در پـی آن خـرافه پرستی ، از بسترهای مهم ناامنی اجتماعی است. جوامعی که بـی دانـش ‍ و جـهـل در آنها بیشتر است ، ناامنی نیز افزون تر است. برخلاف جوامعی که مـردمـش دانـشـمـنـد و فـرهـیـخـتـه هـسـتـنـد. از ایـن رو در عـصـر مـهـدویـت جهل و نادانی از میان می رود و علم و دانش به اوج خود می رسد.


نتیجه برقراری امنیت در همه زمینه ها
در حـکـومت مهدوی همه عوامل فوق تحقق می یابند و زمینه های ناامنی بر چیده می شوند.
مردم در پناه امـنـیـت فـردی و اجـتماعی به رشد معنوی و مادی می رسند و می توانند از لحظات عمر خود بـهـتـریـن و بـیـشـتـریـن بـهـره را بـبـرنـد.
مردم و مـؤمـنـان در سایه این امنیت بـا آرامـش بـه عـبـادت، تـحصیل علم و خدمت رسانی می ایستند و عاملان ناامنی مجبور می شوند آن جامعه را ترک کنند و یا توبه نموده و به راه سعادت انسانی ـ الهی خود بازگردند.

نظرات مطلب

ارسال نظر

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات