برای ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) چه کار کنیم؟
وظایف ما برای نزدیک شدن ظهور از زبان اهل بیت (
علیه السلام):

امام محمد بن علی الجواد (
علیه السلام)  می فرمایند:
اگر برای ظهور امام زمان (
عجل الله تعالی فرجه الشریف) وقتی تعیین شود دل ها را قساوت می گیرد و توده مردم از اسلام بر می گردند. بگویید: چه زود است! چقدر نزدیک است! تا دل مردم آرام گیرد و فرج نزدیک شود.
بنابراین وظیفه ما این است که به مردم بگوییم که ظهور نزدیک است (بدون تعیین وقت)، یعنی مردم را به نزدیک بودن ظهور ترغیب و تشویق کنیم زیرا این کار به فرموده امام، خود باعث نزدیک شدن ظهور می شود.


امام صادق (
علیه السلام) می فرمایند:
هنگامی عذاب و سختی بر بنی اسرائیل طولانی شد، در پیشگاه الهی دست به دعا برداشتند و چهل روز ضجه و گریه داشتند تا اینکه خدای تعالی به موسی (
علیه السلام) و هارون (علیه السلام) وحی فرمود تا آن ها را از دست فرعون نجات دهند و با این کارشان خدا از 170 سال باقیمانده غیبت صرف نظر فرمود. بعد امام صادق (علیه السلام) می فرمایند:" : همچنین اگر شما (شیعیان) چنین کنید خدای تعالی حتماً فرج ما را قبل از رسیدن به انتهایش خواهد رساند.

بنابراین یکی دیگر از وظایف ما شیعیان برای ظهور، داشتن اتحاد و همدلی است و دعا (با دلهای بریده از همه جا) برای تعجیل در فرج است که همانا فرج ما در آن است.


برای ظهور باید خودسازی کنیم:
ظهور وقت و زمان مشخصی ندارد و ممكن است ناگهان صدای دلربای امام زمان (
عجل الله تعالی فرجه الشریف) طنین انداز شود، پس شیعه منتظر باید در تمام ابعاد زندگی خودسازی كند، هم در بعد عقیده و هم در بعد نفسانیات و اخلاق و هم در بعد عمل، چرا كه نه شخص فاسد العقیده در حریم امام راه دارد و نه شخص فاسد الاخلاق و نه انسان آلوده به گناه.

برای ظهور باید آمادگی فکری و فرهنگی وجود داشته باشد:
یعنی سطح افكار مردم جهان آن چنان بالا رود كه بدانند تفاوت رنگها, زبانها و سرزمینها نمی تواند نوع بشر را از هم جدا سازد، تعصبهای قبیله ای و گروهی باید برای همیشه از میان برود و فكر مسخره آمیز نژاد برتر را باید به دور انداخت.


باید یک آمادگی اجتماعی وجود داشته باشد:
    مردم جهان باید از ظلم و ستم و نظامهای موجود خسته شوند و تلخی این زندگی مادی و تك بعدی را احساس كنند، حتی از اینكه ادامه این راه تك بعدی ممكن است در آینده مشكلات كنونی را حل كند ، مأیوس شوند و با دلهای بریده از همه جا برای تعجیل در فرج دعا کنند که همانا فرج ما در آن است.
    اینها نمونه هایی از وظایف ما شیعیان برای نزدیک شدن ظهور است

    البته وظایف ما شیعیان برای نزدیک شدن ظهور بسیار بیشتر و سنگین تر است اما

    در این پست سعی کردم بخشی از این وظایف را شرح دهم

    امیدوارم جامعه مسلمان برای تعجیل در فرج تلاش و دعا کنند که همانا فرج ما در آن است.


    اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَجتاریخ : جمعه 22 بهمن 1395 | 04:07 ق.ظ | نویسنده : (379) | نظرات